MİMARİ VE TASARIM UYGULAMA OFİSİ
1985 yılında İstanbul’da doğan Anıl Sevgili, Lisans öncesi eğitimini Marmara Kolejinde,

lisans eğitimini de Doğuş Üniversitesinde tamamladı.

Yüksek lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesinde bitirdi.
Eğitim hayatını devam ettirirken çalışma hayatına da başlayarak birçok projede görev almıştır.

1975’te kurulan ve o günden bu yana ses getiren birçok projeye imza atan
Sevgili Yapı ile birlikte İran’da 320.000 m2 ,Ukrayna’da 145.000 m2’yi bulan projeleri yönetmiştir. Türkiye'de ise son 8 yılda Sevgili Yapı ile birlikte 3.600 dairen uygulama ve tasarımını başarıyla gerçekleştirmiştir. Çalışmanın, çözüm ortağı olmanın ve “İnsanların birlikte keyifle yaşayabilecekleri alanlar inşa ediyoruz.” temel felsefesine inanmanın kendine ve çalışmalarına güç kattığına inanmaktadır.Her müşterisiyle ayrı ayrı ilgilenmenin önemine inanan Anıl Sevgili çözüm ortağı Sevgili Yapı ile birlikte oluşturdukları özgün ve dinamik tasarımları sanatsal değer ile birleştirerek müşterilerin beğenisine sunmaktadır. 

1975 yılından beri inşaat sektöründe faaliyet gösteren Sevgili İnşaat, yepyeni bir vizyon ve daha geniş bir kadroyla hizmet vermek amacıyla, 2008 yılında SEVGİLİ YAPI AŞ'yi kurmuştur.
 
 

Sektörün ve günün koşullarına adapte olabilmek için, kurumsallaşma yolunda büyük adımlar atan SEVGİLİ YAPI AŞ, güçlü ekibi ve eşsiz mimari bakış açısıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde olmayı başarmış ve gerçekleştirdiği projelerle beğeni toplamıştır.

Yeniliğe açık olmayı ve en son teknolojiden yararlanmayı kendine ilke edinen SEVGİLİ YAPI AŞ hem iş ortaklarına hem de sosyal paydaşlarına verdiği güvenle, inşaat sektöründeki varlığını günden güne, daha da sağlam temellere dayandırmıştır.